1999-ben végeztem a Kandó Kálmán Műszaki Főiskola Villamosmérnök Karán, HIPI-sként, Digitális Központtechnika Modulon. Az elsők között voltam, aki részt vehetett kooperatív képzésben, a gyakorlatomat az Ericsson Magyarország Kft-nél töltöttem.
A diploma megszerzése után a GTS Hungary Kft-nél kezdtem a pályafutásomat hálózat-felügyelő mérnökként. Rövid idő után vezető lettem, 2000-től 2015-ig álltam a hálózat-felügyeleti csapat élén. Ez idő alatt több mint 50 Kandón végzett pályakezdő fordult meg a csoportomban, akik kiváló távközlési szakemberekké váltak. A GTS-es 16 évem alatt a távközlési hálózat-felügyeleten kívül foglalkoztam hosting szolgáltatások üzemeltetésével, és felügyeletével, ISO 9001 minőségirányítási rendszer kialakításával és fenntartásával, valamint részt vettem egy 5 országot magában foglaló nemzetközi hálózat-felügyelet folyamatainak kiépítésében és üzemeltetésében.
2015 áprilisától az Antenna Hungária Zrt. hálózatirányítási osztályát vezetem. Az osztályom feladataihoz tartozik többek között a távközlési, földfelszíni műsorszórás (rádió, DVB-T), multimédia, IoT és WIFI szolgáltatások felügyelete, üzemeltetése és minőségbiztosítása.
A hamburgi kooperatív képzésemet a HAW Egyetemnél töltöttem, ahol rádiófrekvenciás mérőeszközökkel volt lehetőségem foglalkozni. Diplomázásomat követően a Telenor Magyarországnál helyezkedtem el, mint core network tervező. Az itt eltöltött hét évem alatt rám bízott feladatok során még jobban megismertem a mobil kapcsoló központokat, valamint a teljes mobil telekommunikációs hálózat működését. Új kihívásokat keresve a DiGi-hez jelentkeztem 2017-ben, ahol a mobil core network felépítésével foglalkozó csapathoz kerültem, és szakértőként veszek részt a fizikai és logikai kiépítésben.
1992-ben végeztem villamosenergetikai szakon, majd 1997-ben a Világítástechnika szakmérnök szakot is elvégeztem. 1992-től végig az áramszolgáltatásban dolgozom. Kipróbálhattam magam a méréstechnika területén, éveket foglalkoztam a hálózati veszteségek azonosításával és feltárásával, később számlázási rendszerüzemeltetésbe is belekóstoltam, majd elosztóhálózati beruházásokat irányítottam. Jelenleg a magyarországi villamos elosztóhálózat kb. 40 százalékának üzemeltetésért felelek, mint cégvezető.
1997-ben végeztem a Kandón, 1999-ben tesztmérnöként kezdtem dolgozni a Zollner Kft.-nél, majd 10 évet minőségirányítási vezetőként dolgoztam központi területen. 2012 óta pedig ugyanennél a cégnél egy 600 fős elektronikai gyártóüzemet irányítok. Büszke vagyok munkatársaimra, megújuló gépparkunkra. Jelenleg az Ipar 4.0-nak megfelelő kommunikáción dolgozunk egy automatizált raktár és az automatizált gyártósorok között, több szintén egykoron Kandós kollégámmal.
1987-ben végeztem Kandó Kálmán Műszaki Főiskola, Híradásipari Intézet, Rádió-Televízió, műszaki akusztika szakon.
2000-ben szereztem BSc oklevelet a Kandón, majd az Óbudai Egyetem gazdasági karán MSc képzést végeztem 2010-ben. Az egyetemen megszerzett értékes műszaki és gazdasági ismereteknek köszönhetően gyakorlatilag a pályakezdésem óta különböző vezetői pozíciókban dolgozom. 15 évet töltöttem a távközlési szektorban, büszke vagyok arra a több mint 30 hallgatóra, aki az egyetemről gyakornokként csatlakozott az általam vezetett szervezethez. Ma mind kiválóan állnak hely szakmájukban. Ma az Enterprise Communications Magyarország Kft. ICT üzletágát vezetem, csúcstechnológiát képviselünk a híradás- és távközléstechnikában, többek között üzemeltetjük és fejlesztjük az Országos Mentésirányítási Rendszert (104), a Paksi Atomerőmű alközponti és diszpécser rendszereit, a Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság országos távközlési rendszerét, az MVM Net Zrt. főközponti rendszerét, az MNB piacfelügyeleti kontakt center megoldását. Büszke vagyok a többségében Kandón végzett kiváló mérnöki gárdára, akik nap, mint nap profin állnak helyt az ismertetett komplex műszaki környezetekben.
Szervízmérnök, orvosigép-műszer értékesítő, product manager
Hírközlési szakon végeztem a Kandón 2011-ben. A kooperatív képzés egy magyar középvállalkozásnál segített munkát szerezni, ahol nagyon hasznos szakmai gyakorlatot szereztem és ezzel együtt jó munka kapcsolatokat is.